БУЗИНА ТРАВЯНИСТА  

Українська назва: Бузина трав'яниста.

Латинська назва: Sambucus ebulus L.

Російська назва: Бузина травянистая, бузина вонючая,

Народні назви: боз дикий, буз смердючий, 

Коротка біологічна характеристика: Бузина трав'яниста відноситься до бур'янів. Росте в помірних широтах, ближче до півдня, зокрема в Україні, Білорусі, Молдавії, на Кавказі та Балканах. Від своїх родичів бузини чорної та червоної відрізняється тим, що росте однорічними пагонами висотою 1,5 — 2 метри, які на зиму відмирають, має товсте повзуче кореневище, квіти рожеві, всередині білі, зібрані в зонтики, але менші від бузини чорної. Ягоди темно-фіолетові з червоним соком, не дуже приємного запаху. Зустріти її можна на пустирях, вздовж доріг, на запущених городах, в ярах.

      В Древній Греції та Римі бузина трав'яниста вважалася священною рослиною. В даний час застосовується в народній медицині багатьох країн.

Препарати з бузини трав'янистої:

Найчастіше з бузини трав'янистої готують відвари листя, кореневищ та сироп з ягід. Рідше готується відвар з квітів.

 Використання в офіційній і народній медицині:

Препарати з бузини трав'янистої:

Відвар листя: Взяти 1 столову ложку з верхом сушеної і подрібненої трави бузини і залити її склянкою (200 мл) окропу.

Відвар кореневищ: Уфимський цілитель Рим Ахмедов пропонує для лікування раку, саркоми, водянки, діабету та ряду інших хвороб відвар кореневищ. Концентрація від 1 чайної до 1 столової ложки подрібнених кореневищ на склянку окропу (в залежності від виду захворювання). Дози також різні, про що буде сказано нижче.

Сироп (екстракт) ягід: спілі ягоди бузини відділяють від китиць, пересипають цукром в співвідношенні 1:1. Поміщають в холодне приміщення, щоби не бродило. Через 2-3 тижні виділяється сироп, який відціджують через друшляк а потім через марлю. Наливають в пляшки і зберігають в прохолодному приміщенні. Я роблю простіше: вимірюю літровою банкою, скільки в мене вийшло очищених ягід, даю стільки ж банок цукру, перемішую в емальованому відрі ягоди з цукром дерев'яною ложкою і накривши кришкою заношу на місяць в погріб. Сироп смачний, але захоплюватися ним (тобто перевищувати рекомендовані дози) не слід, бо може викликати розлад шлунку та блювоту.

    Ці препарати бузини трав'янистої використовують в таких випадках:

Протипухлинні властивості: Бузина трав'яниста є хорошим протираковим, протипухлинним засобом. Відвар трави бузини надійно протистоїть розвитку пухлин, зупиняючи їх ріст, часто приводить до повного одужання. Особливо ефективне лікування трав'янистою бузиною при новоутвореннях в молочній залозі а також при пухлинах внутрішніх органів людини. Більш як 20-річний досвід спостереження за застосуванням бузини трав'янистої показав, що тільки при запущеному раку легень (в курців) ця лікувальна сила відступала. Також було помічено, що препарати бузини краще діють на гормонозалежні пухлини.

      Якось маму Тульської травниці Щедіної Т.Д. привезли в Московський онкологічний інститут ім.Герцена з діагнозом меланома, рак шкіри. Лікарі були безсилі. Щедіна Т.Д. розшукала людей, які незважаючи на похмурі прогнози медиків вилікувалися від саркоми нирок, раку шлунку, саркоми кишечника, раку яєчників і т. д. за допомогою бузини трав'янистої. Ось рецепт лікування: 1 стакан сухої трави бузини трав'янистої  (листя і всі вегетативні ростки) залити 1 л води, кип'ятити 10 хвилин на слабкому вогні в закритій посудині. Настояти 10 годин. Пити по 1 столовій ложці 3 рази в день за годину до їди. Зберігати в холодильнику.  Можна готувати і меншу кількість відвару, наприклад заварювати стаканом окропу повну з гіркою столову ложку трави, щоби вистачило на 3 дні.

     До речі в матері Щедіної Т.Д. на третій місяць після початку такого лікування зникли всі метастази. А сама травниця за два  місяці вилікувала в себе восьмирічної давності мастопатію.

      Особливо як протираковий засіб бузина трав'яниста популярна в народній медицині Болгарії. Відомий тамтешній лікар Дімков з її допомогою лікує різні види раку без операції. Ось його рецепт: Взяти  спілі ягоди трав'янистої бузини, відірвати від китиць, пересипати шарами з цукром в співвідношенні 1:1, перенести в прохолодне приміщення на місяць, щоби ягоди пустили сік іі розчинився цукор. Потім сироп відціджують, спочатку через друшляк а потім через марлю. Сироп пити 2 рази в день по 1 столовій ложці, - натщесерце зранку та вечором перед сном. Кому зручніше може приймати по 1 десертній ложці  3 рази в день, безпосередньо після їди. Однаково виходить 30 мл в день. Пити протягом 45 днів. Для цього потрібно 1,5 л сиропу. В газеті “Лечебные письма” за 2007 рік є стаття “Чудесный экстракт”  в якій один колишній хворий описав спосіб свого зцілення: “В 2004р. я захворів на рак передміхурової залози, була в мене величезна аденома, а через 5 місяців став здоровим. Приймав екстракт з бузини по рецепту Дімкова, тільки за 10  хв до їди обов'язково випивав ще 150 мл дистильованої води, яка  очищає кров. Це один курс, якого вистачить, якщо хвороба виявлена вчасно. Якщо запущена, прийдеться повторити. Мені вистачило одного курсу. Тільки я змінив рецепт. Пив екстракт 3 місяці по 1 десертній ложці. Вийшло чудовою. Дивно, але цей екстракт ще в кількох людей вилікував рак, цистит, міому.”

      Восени 2014 року до мене звернулися двоє незнайомих між собою людей з проханням знайти їм трав'янисту бузину і зробити сироп з ягід, оскільки за їх словами в них були дані що хтось вилікував таким чином рак мозку. Рецепт був такий: пити місяць відвар з листя бузини (повну столову ложку трави на стакан окропу, кип'ятити 15 хв в закритій посудині, пити по 50 мл 3 рази в день до їди), потім 3 місяці пити 3 рази в день після їди по десертній ложці сиропу з ягід. Паралельно з цим приймати по столовій ложці 3 рази в день до їди по 1 столовій ложці настойки гриба веселка.

      Російський цілитель Г.А.Гарбузов із м. Сочі рекомендує при лікуванні пухлин доповнювати препарати з бузини трав'янистої для взаємного підсилення (ефект синергізму) настойку з оболонок грецького чи чорного горіха (по методу американського лікаря-паразитолога Х.Кларк) та порошок з листя персика.

      Відомий цілитель із Уфи, Рим Ахмедов, рекомендує при лікуванні раку та саркоми використовувати кореневища бузини трав'янистої таким чином: 1 столову ложку подрібнених кореневищ на 0,5 л води. Довести до кипіння і на слабкому вогні кип'ятити 15 хвилин. Настоювати 10 годин. Приймати по 50 мл 3 рази в день  за півгодини до їди.

    Цей же автор при лейкозі та лімфогранулематозі радить до їди випивати 150 мл дистильованої води а після їди 1 десертну ложку сиропу з ягід бузини трав'янистої.

     При діабеті Рим Ахмедов рекомендує дещо інший рецепт: 2 чайні ложки кореня залити 2 стаканами кип'ятку, настояти 4 години, приймати по 1-2 столові ложки 3-5 разів (всього 5-6 ложок) в день за 20 хвилин до їди. 

     Препарати бузини трав'янистої допомагають також зміцнювати імунну систему, використовуються при зобі, ревматизмі, надають організму бадьорості.

     Сироп з ягід бузини регулює нервову систему.

     По такій же схемі як пухлини можна лікувати туберкульоз, але курс лікування буде довшим. Сироп з ягід бузини бореться із захворюваннями горла. Потрібно сказати, що всі частини цієї рослини мають цілющу силу.  Зокрема квіти з молодими листочками застосовують при хворобах  легень і бронхів, ангінах, стоматитах, запальних хворобах шкіри. Вони миють сечогінну і потогінну дію та застосовуються при набряках ниркового і серцевого походження, хворобах сечового міхура.

      Бузина трав'яниста (сироп) діє як кровоочисне. Бореться з такими захворюваннями крові та лімфосистеми як лейкоз та лімфогранулематоз.

     При хронічних запорах прекрасним засобом є сироп з ягід а також висушені після віджимання сиропу ягоди бузини. Дозу слід підбирати індивідуально, починаючи з однієї чайної ложки після вечері.

     При водянці (особливо нирковій), хворобах нирок рекомендується 30 грам подрібнених кореневищ залити 1 л окропу, настояти 2 години, процідити. Пити по 1 стакану 3 рази в день (сильне сечогінне). Можна скористатися іншим рецептом: 2-3 чайні ложки порошку коренів залити 1 стаканом окропу, настояти 2 години, випити за день в 3 прийоми. В цих же випадках як хороший діуретичний, сечогінний засіб можна пити по 50 мл відвару трави  3 рази в день.

     Допомагає бузина трав'яниста і при багатьох захворюваннях опорно-рухової системи, зокрема при ревматизмі, подагрі, артритах, остеохондрозі, запаленні м'язів, неспецифічному поліартриті. Навіть при такій прикрій хворобі як поліартрит бузина відновлює стан хворого до стадії, коли він може сам себе обслуговувати в приміщенні.

     Бактеріологічні дослідження, які проводилися в Болгарії, встановили, що препарати з трав'янистої бузини мають сильну антимікробну дію проти великої кількості патогенних мікроорганізмів. Лікує вона також кропивницю та запалення шкіри.

     Жіночі хвороби також по силі препаратам з бузини, зокрема міома та фіброміома матки, фіброзно-кістозна мастопатія, мастити, жіночі запалення. Наприклад мастопатія виліковується сиропом за один-два місяці.

     Дітям сироп з ягід можна давати для профілактики застуди та вірусних захворювань, особливо в період епідемій грипу. Разові дози сиропу треба підбирати пропорційно відповідно до віку та ваги дитини. Сироп ягід поліпшує апетит, тому також в невеликих кількостях може вживатися дітьми.

Протипоказання при використанні, сумісність, побічна дія: Бузина трав'яниста відноситься до отруйних рослин через наявність невеликої кількості амігдалину та деяких алкалоїдів. Але в перевірених і рекомендованих дозах вона цілком безпечна. При передозуванні може викликати проноси та блювоту. Особливо треба остерігатися, щоби непоганих на смак ягід бузини помилково не наїдалися діти. Інших протипоказань та побічних дій не виявлено.

 

З повагою, Роман Савчишин

 

Write a comment

Comments: 0